Zajęcia dydaktyczne cz. I:

1. "Długi, krótki" - ćwiczenia w mierzeniu długości.

Jak myślicie, co pomaga nam zmierzyć długość danego przedmiotu? Jakie znacie przyrządy do mierzenia? Miara, linijka, ekierka.... 

Proponuję, by dzisiaj pobawić się w mierzenie różnych przedmiotów za pomocą stóp, kredek, dłoni itp.

Jeśli macie w domach dywan - zmierzcie długość dywanu za pomocą stóp. Można zmierzyć długość pokoju. Niech Wasi rodzice również to zrobią. Zapiszcie na kartce, ile Waszych stóp i stóp rodzica mierzy dywan/pokój. Dlaczego wyniki się różnią? jak myślicie ? 

Tak, to oczywiste - stopa rodzica jest większa od Waszej :) Na pewno Wam wyszło więcej stóp. 

Teraz zmierzcie parapet, stół, blat kuchenny, wannę, łóżko używając do tego dłoni, a następnie kredek. Zapiszcie swoje wyniki. 

W załącznikach znajduje się dokument word z ilustracjami przemiotów, które służą dorosłym do dokonywania pomiarów. Obejrzyjcie ilustracje, przeczytajcie ich nazwy razem z rodzicami. Jak myślicie, co mają wspólnego te przedmioty?

Na każdym narzędziu do mierzenia są cyfry i kreski. Tak są oznaczone centymetry: Ludzie się umówili, że odtąd – dotąd– to jeden centymetr. Centymetry są zwykle numerowane. Odtąd – dotąd jest jeden metr. Jeden metr ma sto centymetrów.
Miarka stolarska - służy do mierzenia mebli, desek, wszystkiego, co długie i sztywne.

Do mierzenia przedmiotów okrągłych lepiej stosować miarkę krawiecką, miękką. 

Osobiste doświadczenia w mierzeniu długości i posługiwaniu się poznanymi narzędziami - na pewno w każdym domu znajdziecie miarę krawiecką, taśmę mierniczą, czy też miarę stolarską:
- za pomocą miarki krawieckiej zmierzcie obwód pasa, obwód ręki, obwód uda,
- za pomocą miarki stolarskiej zmierzycie długość parapetu i wysokość szafki, długość szuflady.
 

2. Praca plastyczna "Zwierzęta na wsi" - proponuję dzisiaj wykonanie rysunków zwierząt żyjących w gospodarstwie wiejskim za pomocą farb plakatowych i Waszych dłoni. Poniżej znajdują się ilustracje - propozycje "namalowania" zwierząt. Pomalujcie dłoń odpowiednimi kolorami, odciśnijcie na kartce i dorysujcie brakujące elementy. 

How cute is this cow handprint?!? It's a fun art project for kids to try - plus some clean-up tips! #adLearn how to make a handprint pig valentine's day craft for kids! It's an easy art project that says "Hogs and kisses" for a homemade card.Farm animals craft idea for kids | Crafts and Worksheets for Preschool,Toddler and KindergartenHandprint - horses | Crafts & design-Handabdruck – Pferde | Basteln & Gestalten  Handprint – horses | Crafts & design   -

Zachęcam do tworzenia prac :)

3. Karta pracy - w załączniku znajdziecie również zadanie - dopasuj cień z odpowiednim zwierzęciem. 

Miłego dnia

Pani Monika :)

Zajęcia dydaktyczne cz. II:

Kochane Żyrafki, zachęcam do ćwiczeń gimnastycznych.

Zacznijmy ćwiczenia od naszej piosenki https://www.youtube.com/watch?v=i19lb7k9DN0&t=15s

A teraz zachęcam do ćwiczeń z wykorzystaniem przedmiotów, które z pewnością znajdą się w każdym domu.

Propozycje ćwiczeń znajdują się w poniższych linkach

https://www.youtube.com/watch?v=1JE_-hP1omo

https://www.youtube.com/watch?v=OhhjWolQkj4

https://www.youtube.com/watch?v=NeLnIzpByX8

Wykonajcie również ćwiczenia, które zapisane są na poniższych kartach

Miłego dnia

Pani Jadzia :) 

PS: Przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań możecie się Państwo z nami kontaktować od poniedziałku do piątku z panią Jadzią w godz. 9.00 - 11.00, z panią Moniką w godz. 11.00 - 13.00  

-telefonicznie (numery naszych telefonów zostały podane na grupie dla rodziców na messengerze),

-mailowo: monika_k87@wp.pl  jx2@interia.eu,

-poprzez messenger

 

 Załączniki: