Zajęcia dydaktyczne cz. I:

1. Odkrywamy literę F, f.

Poznajcie nową literkę F, f - litery drukowane

Alfabet dookoła - litera f - Printoteka.pl

F, f - litery pisane

Nauka pisania dla dzieci. Szablon z literą F. | Nauka, Pisanie ...

2. "F jak..." - podajcie jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się na literę F. 

3. Pamiętacie, jak w przedszkolu układaliśmy literki z kawałków wełny/sznurka? Poproście rodziców o wełnę/sznurek i ułóżcie litery F i f. 

4. W załączniku znajdziecie schematy słów "farby" i "Franek" - przeczytajcie je razem z rodzicami, a następnie rozetnijcie literki, ułóżcie wyraz i naklejcie go na kartkę.  W dokumencie Word znajdziecie także schematy liter F, f - drukowanych i pisanych - poprowadzcie palec po literkach, tak, jak byście chcieli je napisać.

5. W różowych książkach "Nowe przygody Olka i Ady"  na str 67 znajdziecie zadanie z naszą dzisiejszą literką F, f.

6. Zachęcam do obejrzenia filmów o literce F, f:

https://www.youtube.com/watch?v=B9XlKDUU6Po

https://www.youtube.com/watch?v=-xmhpUCU5NE

7. Zagadki dotykowe "Co ukryłam w pudełku?".

Drodzy Rodzice, wykonajcie "magiczne pudełko" np, z kartonu po butach. Wytnijcie w kartonie otwór tak, by dziecko mogło wsadzić do niego jedynie swoją dłoń. Umieście w pudełku przedmiot (tylko nie mówcie dziecku co to jest). Zadaniem dziecka jest poznanie za pomocą zmysłu dotyku  przedmiotu i podanie jego nazwy. Możecie umieszczać w "magicznym pudełku" różne przedmioty. Chcąc utrwalić poznaną dzisiaj literkę, proponuję kilka przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się na F, f: np. flamaster, filiżanka, flet, fasola, farbka. folia, fartuch itp. 

Jak wygląda "magiczne pudełko":

Magiczne Pudełko - Moje Dzieci Kreatywnie

8. Zabawa ruchowo-naśladowcza "Rób to co ja".

Stańcie na przeciwko siebie, umówcie się, kto pokazuje ruch, a kto go papuguje :) 

Miłego dnia 

Pani Monika

Zajęcia dydaktyczne cz. II:

Kochane Żyrafki, mam dzisiaj dla Was kilka propozycji wykonania prostych prac plastycznych. Mamy wiosnę, dlatego też będą to propozycje wykonania kwiatów. Poniżej propozycje, jak w prosty sposób wykonać efektowne prace używając prostych przedmiotów. 

Hiacynty malowane przy użyciu patyczków kosmetycznych

15 Simple DIYs You Won't Want To Miss Have you ever come across a DIY idea that you just couldn't bear to pass up? This happens to me all the time, and even though I don't have time to get... DIY

Mlecze malowane widelcem

manualidad diente de león para niños, hecha con pintura

Kolorowe kwiaty malowane "pędzlem" z rolki po papierze

Stokrotki z fasoli i plasteliny

Miłego tworzenia - chętnie zobaczę zdjęcia Waszych prac :)

Zachęcam do wspólnego śpiewania https://www.youtube.com/watch?v=jSaiGyUBZ0o

Miłego dnia

Pani Jadzia 

PS: Przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań możecie się Państwo z nami kontaktować od poniedziałku do piątku z panią Jadzią w godz. 9.00 - 11.00, z panią Moniką w godz. 11.00 - 13.00  

-telefonicznie (numery naszych telefonów zostały podane na grupie dla rodziców na messengerze),

-mailowo: monika_k87@wp.pl  jx2@interia.eu,

-poprzez messengerZałączniki: