Dzień Wiosny

Dzieci z grupy Tygryski uczestniczyły w korowodzie wiosennym. Każdy otrzymał kolorowy tulipan i wraz z panią poszli szukać pani Wiosny. Słychać było śpiewanie wiosennych piosenek oraz gę na instrumentach. Przedszkolaki szukali pierwszych wiosennych kwiatów oraz pąków na drzewach i krzewach.

Czytaj więcej
Jesteśmy kucharzami!

Dzieci poznały zawód kucharza. Przy okazji święta wszystkich kobiet dzieci piekły smaczne babeczki, których degustacja odbyła się na drugim śniadanku.

Czytaj więcej
Wycieczka do kuchni przedszkolnej

Tygryski poznają w tym tygodniu zawód kucharza. Z tej okazji wybrały się na wycieczkę do naszej kuchni, aby zobaczyć pracę pań kucharek. Panie oprowadziły dzieci po kuchni i zapoznały ze sprzętem z jakiego korzystają. Na zakończenie dzieci wręczyły drobne upominki paniom kucharkom w podziękowaniu za…

Czytaj więcej
Zabawy z masą solną

W tym tygodniu dzieci z grupy Tygryski wykonały odciski swojej dłoni w masie solnej. Dzieci poznały dużo wiadomości na temat dinozaurów i ich życia.

Czytaj więcej
Zajęcie otwarte dla rodziców

Tygryski wraz ze swoją panią zaprosiły rodziców na zajęcie otwarte. Dzieci chętnie śpiewały, liczyły i słuchały swojej pani. Rodzice mogli zaobserwować zachowanie swoich dzieci w grupie podczas zajęć dydaktycznych a także wiadomości, jakie już zdobyły.

Czytaj więcej
URODZINKI TYGRYSKÓW

W tym miesiącu urodzinki w naszej grupie obchodzą Olaf i Piotrek. Chłopcy otrzymali prezenty a wszyscy odśpiewali im wesoło 100 lat!

Czytaj więcej
Spotkanie z Gwiazdorem

Do grupy "Tygrysków" zawitał Gwiazdor. Dzieci chętnie zaśpiewały mu zimowo-świąteczną piosenkę. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty ale niektóre z nich musiały obiecać, że poprawią swoje zachowanie i będą grzeczne. Będziemy czekać na Gwiazdora z rok.

Czytaj więcej
Warsztaty Bożonarodzeniowe u "Tygrysków"

W tym roku najmłodsza grupa w przedszkolu również przygotowywała ozdoby świąteczne z rodzicami. Dzieci z rodzicami zostały podzielone na cztery grupy. Każda z nich wykonywała coś innego: pierwsza - mikołaja z papierowych talerzyków, druga - ozdabiała bombkę styropianową, trzecia - wykonywała ozdoby…

Czytaj więcej
Poznajemy zawód nauczyciela

Dzieci z grupy "Tygryski" poznały zawód nauczyciela. Odwiedziła nas mama Kamila i opowiadała o pracy w szkole. Pani Karaszczak uczy w Szkole Podstawowej nr 5 języka angielskiego. Dzieci pilnie słuchały i powtarzały słówka po angielsku podczas śpiewania piosenki w tym języku. Na końcu wszys…

Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia

W grupie "Tygryski" świętowano Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci z grupy przyniosły swoje ulubione misie. Przedszkolaki pomagały ozdobić "misiowe" ciasto a następnie je degustowały. Dzieci poznały historię pluszowego misia i bawiły się przy piosenkach o misiach.…

Czytaj więcej
Urodzinki w grupie "Tygryski"

W dniu 6.11.2018 roku w grupie "Tygryski obchodziliśmy urodzinki Alicji, Szymona i Zosi. Dzieci usłyszały tradycyjne 100 lat , otrzymały prezenty urodzinowe i był oczywiście słodki poczęstunek.

Czytaj więcej
Warsztaty kulinarne z rodzicami w barwach biało-czerwonych

Najmłodsza grupa "Tygryski" bardzo chętnie wraz ze swoimi rodzicami przygotowywała potrawy w barwach narodowych. Przedszkolaki wykonywały galaretkę czerwoną z bitą śmietaną, muchomorki z jajeczka i pomidora, kanapki z twarożkiem i rzodkiewką oraz faszerowane pomidory białym serkiem.

Czytaj więcej
Dzień jabłka u "Tygrysków"

"Tygryski" obchodziły święto w grupie czyli Dzień Jabłka. Dzieci degustowały jabłuszka, które przyniosły do przedszkola i dowiedziały się, że w wszystkich owocach nie tylko jabłkach jest dużo witamin. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną.

Czytaj więcej