Szanowni Państwo,

 

mamy nadzieję, że mają Państwo dużo energii po długim weekendzie, gdyż czeka nas intensywny tydzień w Bibliotece.
 

 • Zaczynamy w środę, 3 listopada, o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej.  Zapraszamy, szczególnie dzieci, na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. Autor przyjedzie do Leszna w ramach projektu "Sprawa dla Czytelnika". Warto dodać, że spotkaniu towarzyszyć będzie symultaniczne tłumaczenie na język migowy, a dodatkowo - spotkanie będzie transmitowane na żywo na naszym kanale Facebook.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

 • Czwartek (4 listopada), w Bibliotece Ratuszowej, rozpoczniemy od konferencji ph. Czas na inspiracje!, organizowanej przez Fundację Cooperacja. Spotkanie poświęcone będzie artywizmowi oraz inspiracjom, które dowieść mają, że sztuka może być narzędziem zmiany społecznej (spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim).
   
 • Po południu zaś (4 listopada), o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej gościć będziemy Tomasza Michniewicza - podróżnika, dziennikarza, reportażystę i organizatora wypraw. Temu spotkaniu również towarzyszyć będzie obecność tłumaczki języka migowego oraz transmisja na nasz kanał Facebook                                                                                                                                                     .          

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

 • W piątek, 5 listopada, proponujemy klimaty poetyckie. O godz. 10:00 w Bibliotece Ratuszowej, spotkaniem #PoeticawRatuszowej, rozpoczniemy 44. Międzynarodowy Listopad Poetycki. 
   
 • Z kolei od godz. 12:00 odbywać się będą spotkania w szkołach i bibliotekach, w tym z Natalią Belczenko w Bibliotece Ratuszowej. Rozmowa z poetką odbędzie się w języku polskim i ukraińskim.
   
 • Tydzień w Bibliotece zakończymy muzycznie - koncertem ZAK Acoustic Trio w Ratuszowej. Zapraszamy w sobotę, 6 listopada, o godz. 19:00. Bilety z rezerwacją wyznaczonego miejsca do nabycia w Bibliotece Ratuszowej, w cenie 20 zł.

 

Szczegóły wszystkich wydarzeń znaleźć można na naszej stronie internetowej - www.mbpleszno.pl oraz na profilu Facebook - www.facebook.com/mbpleszno 

 

Ilość miejsc w Bibliotece Ratuszowej jest ograniczona do 45 osób w związku z reżimem sanitarnym. Do limitu miejsc nie wlicza się osób zaszczepionych pełną dawką szczepionki przeciwko COVID - 19. Możliwość wcześniejszej, bezpłatnej rezerwacji stolika po kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Z bibliotecznym pozdrowieniem,                          

Patryk Sekulski
Dział Promocji Czytelnictwa
Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie