Wigilia i Jasełka w przedszkolu

Świąteczna i zarazem bardzo rodzinna atmosfera zagościła w dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu. Dziś odbyła się w przedszkolu wigilia, odwiedził nas Gwiazdor oraz najstarsza grupa - Niedźwiadki - zaprezentowała się pięknie przedstawiając Jasełka. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role…

Czytaj więcej
Konkurs recytatorski dzieci 5 i 6 letnich

Dnia 1.12 w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt "Od śmiechu do łez, czyli emocje przedszkolaka" dla dzieci 5-6 letnich. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać nagrody 1 MIEJSCE :…

Czytaj więcej
Teatrzyk Pompon

Dnia 20 października nasze przedszkole odwiedzi Teatrzyk Pompon. Dzieci będą mogly zobaczyć przedstawienie pt. " Przypadek Bociana Bogdana". Całkowity koszt pokryty zostanie z Rady Rodziców.

Czytaj więcej
Zbiórka makulatury dla Marysi!

Dzień Dobry Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Makulatury dla Marysi z Bernna, głównym celem akcji jest zebranie pieniędzy na najdroższy lek świata. Marysia Drożdżyńska, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aby dziewczynka mogła otrzymać lek Jej rodzice muszą zebrać niewyobraża…

Czytaj więcej
Wycieczka do Nadleśnictwa Koczury 6.10.2021

Jesień sprzyja nie tylko grzybobraniu, ale również spacerom. Tym razem przedstawiamy niezwykłe miejsce w powiecie leszczyńskim, a dokładniej w gminie Włoszakowice - leśnictwo Koczury. Wszystkie nasze przedszkolaki miały możliwość zobaczenia z bliska dzikich zwierząt. Bardzo podobał im się pływający…

Czytaj więcej
Wycieczka do Wilkowic 22.09.2021

Tu stary kultywator, tam brona sprzed wieku. Wraz z innymi starymi sprzętami stoją przed budynkiem Regionalnej Izby Kultury i Tradycji Wiejskiej w Wilkowicach pod Lesznem. W Izbie, w której znajdziecie tak naprawdę kilka izb, możecie przenieść się w czasie. Do epok dużo starszych niż nasi pradziadow…

Czytaj więcej
Wizyta Panów policjantów w przedszkolu

Dnia 16.09 nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze leszczyńskiej Policji. Dzieci poznały tajniki pracy Panów policjantów. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda policyjne auto, niektóre przymierzyły kajdanki. Policjanci opowiedzieli o bezpieczeństwie na drodze i utrwalaliśmy numer alarmowy. Dzi…

Czytaj więcej