MIKOŁAJKI

W naszym przedszkolu 6 grudnia do dzieci przyszedł Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki otrzymały słodki, zdrowy owoc oraz książeczkę z bajkami.

Czytaj więcej
Teatrzyk w wykonaniu nauczycielek z okazji "Mikołajek"

Tradycją naszego przedszkola są przedstawienia teatralne w wykonaniu nauczycielek dla dzieci. Każdego roku nauczycielki przygotowują przedstawienie teatralne jako prezent od "Mikołaja". W tym roku panie przygotowały przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Nauczycielki wcieliły się w n…

Czytaj więcej
Wigilia z rodzicami

Uwaga rodzice! W dniu 14.12.2018r./piątek/ o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej SP nr 5 Odbędzie się Wigilia z rodzicami. Prosimy o przyniesienie słodkości, owoców i napoi /o szczegóły prosimy pytać nauczycielek w grupach/. Dziękujemy.

Czytaj więcej
Andrzejki

UWAGA RODZCE! W dniu 29.11.2018r./czwartek/ odbędą się Andrzejki w grupie „Niedźwiadki”. W dniu 30.11.2018r. Andrzejki odbędą się w pozostałych grupach. Szczegóły u nauczycielek.

Czytaj więcej
Zebranie z rodzicami

UWAGA RODZICE! SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE W GRUPACH W DNIU 27.11.2018R. /WTOREK/ O GODZINIE 17.00. NA ZABRANIU BĘDĄ PORUSZANE SPRAWY DOTYCZĄCE EDUKACJI DZIECI. PROSIMY O OBECNOŚĆ JEDNEGO RODZICA.

Czytaj więcej
Występy dzieci w dniu 13.11.2018 w Szkole Podstawowej nr 5

W dniu 13.11. 2018 r. /wtorek/ o godzinie 9.45 w sali gimnastycznej w budynku dawnego Gimnazjum nr 5 odbędzie się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki wystąpią przed uczniami Szkoły Podstawowej nr 5. Prosimy, aby w tym dniu również dzieci były ubrane na g…

Czytaj więcej
Leszczyński Wolontariat Roku

Głównym celem konkursu jest propagowanie idei wolontariatu, promowanie różnych form zaangażowania społecznego oraz kształtowanie postaw prospołecznych. Każdy początkujący wolontariusz ma w sobie dużo energii i jest zmotywowany do pracy. Bardzo istotne jest by wspierać motywację wolontariuszy i pokaz…

Czytaj więcej
Zbiórka darów dla schroniska w Henrykowie

Nasze przedszkole jak co roku organizuje zbiórkę darów dla schroniska w Henrykowie. Prosimy aby, przynosić w miarę możliwości niepotrzebne koce, ręczniki, zabawki dla zwierzątek, miski oraz karmę dla zwierząt. Razem możemy pomóc przetrwać zimę pieskom i kotkom ze schroniska.

Czytaj więcej
Warsztaty kulinarne z rodzicami w barwach biało-czerwonych

W dniu 17.10 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne z rodzicami. W tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości potrawy były wykonywane w barwach biało-czerwonych. "Tygryski" wykonały czerwoną galaretkę z bitą śmietaną i kanapki z twarożkiem i…

Czytaj więcej
Teatrzyk "O smoku Stefanku"

5 października dzieci w naszym przedszkolu z ciekawością oglądały przedstawienie teatralne w wykonaniu leszczyńskiego teatrzyku Pompon pt: "O Smoku Stefanku".

Czytaj więcej
Dożynki w Przedszkolu Miejskim nr 10 Zielony Świat

Dnia 3 października grupy starszaków "Niedźwiadki" i "Żółwiki" zostały zaproszone do udziału w dożynkach zorganizowane przez Przedszkole Miejskie nr 10 Zielony Świata. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek związanych z obchodami dożynek, tańczyły, śpiewały, częstowały się przy…

Czytaj więcej
Przyznanie certyfikatu "Gotujemy bez glutenu"

W dniu 18.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu "Gotujemy bez glutenu". Na uroczystości był obecny prezydent miasta Leszna Łukasz Borowiak. Pan prezydent czytał dzieciom fragmenty bajki "Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w prze…

Czytaj więcej
Spotkanie z podróżnikiem.

16 października nasze dzieci spotkały się z podróżnikiem, który nie tylko opowiedział dzieciom o swoich podróżach ale również przedstawił nam swoje ukochane ptaki. Była to papuga Kakadu i papuga Ara

Czytaj więcej
Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 16.10.2018r. - wtorek o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Panem Trepką. Przybliży on kulturę i opowie o ciekawych miejscach podczas swoich podróży po Indonezji i Brazylii. W spotkaniu z dziećmi będą towarzyszyły mu dwie kolorowe papugi.

Czytaj więcej