Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia Żyrafki zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały inscenizację pt. "Czy babcia i dziadek są czarodziejami" oraz zaśpiewały i zatańczyły dla swoich gości. Po części artystycznej Żyrafki wręczyły przygotowane upominki oraz zaprosiły swoich dziadków na poczęs…

Czytaj więcej
Występ na dworcu PKP w Lesznie

8 stycznia Żyrafki razem z grupą Żółwików uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu organizowanym przez nasze przedszkole ph. "100 lat kolei w Lesznie". Dzieci wystąpiły w krótkiej części artystycznej.

Czytaj więcej
Odwiedziny Gwiazdora

19 grudnia odbyła się wspólna wigilia wszystkich grup przedszkolnych. Następnie z niecierpliwością czekaliśmy na Gwiazdora. Dzieci otrzymały upominki, nawet nasze kochane urwisy ;)

Czytaj więcej
Zajęcia otwarte dla rodziców

4 grudnia rodzice Żyrafek mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych. Dzieci wysłuchały wiersza pt. "Węglowa rodzinka" M. Terlikowskiej oraz brały udział w ćwiczeniach badawczych mających na celu poszerzenie wiadomości o przedmiotach pochodzących z chemicznej obróbki węgla.

Czytaj więcej
Andrzejki

29 listopada naszą grupę odwiedziła andrzejkowa wróżka. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach/wróżbach andrzejkowych. Były też wspólne tańce oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy wróżce za odwiedziny :)

Czytaj więcej
Przedszkolny konkurs recytatorski

27 listopada Żyrafki, Niedźwiadki oraz Żółwiki brały udział w konkursie recytatorskim. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne. Kaja z naszej grupy zdobyła II miejsce, a miejsce III zdobyła Ada. Pięknie recytował również Kuba. Serdecznie gratulujemy talentu :)

Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Lesznie

22 listopada Żyrafki, Niedźwiadki oraz klasa Ic uczestniczyły w konkursie wiedzy o Lesznie. W rywalizacji konkursowej brali udział przedstawiciele Niedźwiadków oraz kl. Ic, natomiast Żyrafki dopingowały swoich kolegów. Dzieci posiadają sporą wiedzę dotyczącą Leszna. Konkurs zakończył się remisowym w…

Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum, spacer na Pl. Kościuszki

23 października Żyrafki udały się do Muzeum Okręgowego na lekcję edukacyjną pt. "Dzieje Leszna". Dzieci utrwaliły znajomość legendy związanej z herbem Leszna, mogły podziwiać eksponaty związane z historią naszego miasta. Po wyjściu z muzeum dzieci wybrały się na pl. Kościuszki by zapalić…

Czytaj więcej
Wizyta w Ratuszu

17 października mieliśmy możliwość zwiedzenia leszczyńskiego ratusza oraz spotkania z Prezydentem Leszna. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Prezydenta i wspólnie wyruszyliśmy na zwiedzanie. Zobaczyliśmy gabinet prezydencki, salę ślubów oraz mieliśmy okazję zajrzeć do wieży ratuszowej. Podziwial…

Czytaj więcej
Wizyta w lokomotywowni w Lesznie

14 października Żyrafki razem z grupą Żółwików odwiedziły lokomotywownię w Lesznie. Kolej leszczyńska odchodzi swoje setne urodziny, dlatego też udostępniła zwiedzanie lokomotywowni również dla najmłodszych. Przedszkolaki miały między innymi okazję zobaczyć zabytkowe lokomotywy. Wielką atrakcją była…

Czytaj więcej
Dzień Drzewa

11 października Żyrafki obchodziły Dzień Drzewa. Uczyliśmy się rozróżniać różne gatunki drzew, oglądaliśmy ich liście i owoce; poznaliśmy budowę drzewa i etapy jego wzrostu; przypomnieliśmy sobie do czego potrzebne są nam drzewa i przede wszystkim jak musimy o nie dbać. Dzieci wykonały śliczne jesie…

Czytaj więcej
Wizyta Pana Policjanta w przedszkolu

8 października mieliśmy okazję gościć pana policjanta, który przeprowadził pogadankę z dziećmi dotyczącą zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci utrwaliły swoje wiadomości dotyczące m.in. przechodzenia przez ulicę, bezpiecznej jazdy rowerem i samochodem oraz bezpiecznego korzystania z chodnika. Przed…

Czytaj więcej
Wizyta żołnierzy

4 października nasze przedszkole odwiedzili żołnierze z leszczyńskiej Jednostki Wojskowej należącej do 4 Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca żołnierzy, poznać elementy stroju żołnierza, usiąść w wozie wojskowym oraz porozmawiać przez radi…

Czytaj więcej
Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z grupy złożyły chłopcom serdeczne życzenia i po uprzednim sprawdzeniu ich umiejętności wręczyły im upominki. Serdeczne życzenia dla naszych mężczyzn :)

Czytaj więcej
Warsztaty z Areną Kreatywnej Edukacji

30 września na zaproszenie jednej z mam gościliśmy panie z Areny Kreatywnej Edukacji, które przeniosły nas w świat morskiej krainy i pokazały doświadczenia i sztuczki z wodą. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej
Pożegnanie lata - wycieczka do Nadleśnictwa Koczury

25 września Żyrafki razem z innymi grupami przedszkolnymi wybrały się do Nadleśnictwa Koczury. Tradycyjnie pożegnaliśmy lato. Dzieci miały także okazję spotkać się z leśniczym, który przypomniał dzieciom jakie zasady i reguły panują w lesie. Mogły również zobaczyć zwierzęta, które wymagają pomocy cz…

Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

23 września Żyrafki razem z grupą Żółwików wybrały się do Osiecznej do muzeum w wiatrakach. Dzieci miały okazję zwiedzić i poznać działanie wiatraków i dowiedzieć się, jakie było ich przeznaczenie. Mogły także zobaczyć stare maszyny rolnicze oraz poznać ciekawostki związane z bitwami pod wiatrakam…

Czytaj więcej